Filmy bohater, relacja ojciec-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje bohater, relacja ojciec-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kiedy mały błazenek imieniem Nemo zostaje porwany przez nurka, jego nadopiekuńczy ojciec Marlin wraz z przyjacielską, lecz zapominalską Dory natychmiast ruszają mu na ratunek. W trakcie pełnej niebezpieczeństw podróży spotkają m.in. trio rekinów-jaroszy, wyluzowane morskie żółwie, hipnotyzująco piękne meduzy i bardzo żarłoczne mewy.
Bohaterem filmu jest Shang-Chi, który musi zmierzyć się z przeszłością, po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.


Zabawna historia pandy, której największym marzeniem jest zostanie wojownikiem Kung Fu. Leniwy, niezdarny i wiecznie głodny Po niespodziewanie otrzymuje szansę na realizację owego pragnienia. Czy jednak poradzi sobie i dowiedzie, że nie jest nieudacznikiem? Może okazać się to bardzo trudne, gdyż do Spokojnej Doliny zmierza złowrogi Tai Lung...
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Bastian ma 10 lat; mieszka tylko z ojcem. Jego matka umarła. Chłopak ciągle buja w obłokach. Zamiast o sprawach przyziemnych takich, jak szkoła, woli układać włąsne historyjki i czytać książki. Pewnego dnia, kiedy gonią go łobuziaki ze szkoły, Bastain chowa się w małym antykwariacie. Tu wpada mu w ręce niezwykła książka, której tytuł sugeruje, że zawarta w niej historia nigdy się nie kończy. Dla chłopca to książka wymarzona, kradnie ją więc i z tą chwilą staje się częścią opowieści zawartej w tej książce. Kiedy ją czyta na strychu szkoły, dowiaduje się, że wspaniała kraina Fantazji jest w niebezpieczeństwie - niszczy ją nicość. Tylko jeden bohater może dowiedzieć się, jak temu zaradzić - jest to Atreju, rówieśnik Bastiana. Od tego momentu, chłopcy razem będą przeżywać wiele niebezpiecznych przygód podczas Wielkiego Poszukiwania.
Na ekran wraca niezrównany Indiana Jones (Harrison Ford), znany wszystkim ekscentryczny archeolog. Jest rok 1935. Indiana Jones dociera do Singapuru i Indii. Razem z towarzyszącą mu panienką zgłębia tajemnice Świątyni Przeznaczenia. Naturalnie ma wielu wrogów próbujących przeszkodzić mu i pokrzyżować plany. Zaprawiony jednak w bojach, radzi sobie doskonale.
Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Czkawka ma ciężkie życie. Raz życie Wikinga nie jest łatwe, dwa pomimo starań nie jest w stanie sprostać wymaganiom ojca a na domiar złego posiada dar do wywoływania katastrof. Każda jego próba aby poprawić swoją opinię w oczach mieszkańców kończy się fiaskiem. Pewnego razu jednak udaje mu się złapać smoka i to nie byle jakiego, bo nocną furię...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…